Jaké akvárium pro axolotla?

Parametry vody pro správné chování akolotlů

Categories :

Axolotly jsou vodní obojživelníci a jsou často chováni v akváriích. Při vytváření vhodného prostředí pro axolotla je důležité zohlednit několik faktorů, jako jsou velikost akvária, typ substrátu, filtrace, teplota vody a osvětlení. Zde jsou některé obecné směrnice pro vhodné akvárium pro axolotla:

Velikost akvária:
Pro jednoho axolotla se doporučuje akvárium o velikosti alespoň 75 litrů. Každý další axolotl bude potřebovat dalších 40-50 litrů prostoru.

Substrát:
Axolotlové mají sklony k požírání malých předmětů, a proto by substrát měl být hladký a neškrtící. Doporučuje se používat písek nebo hladké oblázky. Vyhýbejte se substrátům, které by mohly být požírány nebo způsobit zažívací potíže.

Filtrace:
Kvalitní filtrace je důležitá pro udržení čisté vody. Axolotlové mohou produkovat hodně odpadů, a tak je dobré mít efektivní filtrační systém.

Teplota vody:
Axolotlové jsou chladnomilní obojživelníci a preferují teplotu vody mezi 15-22 °C. Je důležité udržovat stabilní teplotu.

Osvětlení:
Axolotlové nevyžadují intenzivní osvětlení. Světla by měla být jemná a umožňovat noční dobu odpočinku. Axolotlové jsou citliví na světlo, a proto by mělo být akvárium umístěno na místě, kde není přímé sluneční světlo.

Úkryty a dekorace:
Poskytněte dostatek úkrytů a dekorací, kde se axolotlové mohou schovat a cítit bezpečně. To může zahrnovat duté kameny, jeskyně nebo rostliny.

Pamatujte, že každý axolotl je jedinečný, a proto může být třeba experimentovat s prostředím, aby se zjistilo, co nejvíce vyhovuje konkrétnímu jedinci. Vždy se také poraďte s veterinářem nebo odborníkem na axolotly pro specifické rady a doporučení pro vaše konkrétní podmínky.